Sledujte nás na Facebooku

O mne


Vždy som bol jeden z tých, pre ktorých žiadna cesta k cieľu nie je príliš hrboľatá. Nerozumel som, prečo mám kráčať s davom k jazeru, ak sám dokážem zájsť až k moru. Len preto, že je to ľahšie? Už ako dieťa som skúšal všetko, o čom mi rodičia tvrdili, že sa to nedá. A naučil som sa jednu vec: (skoro) všetko sa dá.
Jedna z vecí, s ktorou som sa nikdy nevedel stotožniť, bol tradičný zamestnanecký systém: pracovať len preto, aby som prežil do ďalšieho mesiaca, nech môžem opäť pracovať. Už ako dieťa som vedel, že ja chcem ísť inou cestou. Vďaka mojim rodičom som už v tomto čase veľa cestoval, získaval som nové perspektívy, rozširoval si obzory, stretával som zaujímavých ľudí a učil som sa. Môj pohľad na život sa v mnohom líšil od rovesníkov i učiteľov. Odmenou mi bolo zosmiešňovanie a šikanovanie. Svoj názor som si ale zobrať nenechal. Ako 13-ročný som objavil možnosť zárobku cez slovenský bazoš. Začal som skupovať telefóny a elektroniku a predával som ich po celom Slovensku. Ukázalo sa to ako celkom dobrý biznis, ale len dovtedy, kým sa na trhu neobjavili masy pochybných živnostníkov. Ceny ich tovaru sa od bežných slovenských eshopov líšili aj o 50%.
Wow efekt obchodovania na bazoši sa postupne rozplynul. Jeho popularita na slovenskom i českom trhu bola na ústupe a ja som začínal tušiť, že to bola len moja prestupná stanica. Biznis vhodný pre mladého chalana, ktorý ešte ani nedokončil základnú školu. Pochopil som, že musím ísť ďalej a vymyslieť spôsob, ako získať pasívny príjem, ktorý má perspektívu.
Moja cesta k užívateľskému menu na eBay zďaleka nebola priamočiara. Predchádzali jej mesiace štúdia, tisíce napozeraných hodín videí a dni a noci surfovania po internete. Aj potom išlo všetko len pomaly, ale odhodlanie ma neopúšťalo. Založil som si konto na PayPal, sledoval som situáciu, obchody a predajcov. Po roku som už mal zalistovaných 12 produktov, ktorých priemerná marža bola až 250%. Vo svojej ponuke ich mám dodnes. Samozrejme, neustále hľadám a pridávam k nim ďalší a ďalší tovar. Výsledkom je celkom slušný obchod, ktorý pracuje aj keď ja práve spím. Ak sa chcete dozvedieť viac ako podnikať na Ebay, naučím Vás to v mojom kurze www.Ebayexpert.sk.
V predávaní cez eBay pokračujem. V ponuke mám viac ako 30 produktov. Naposledy som do svojho portfólia pridal luxusné šperky a oblečenie. V priebehu noci dokážem vydražiť za veľmi slušné ceny produkty, ktoré potom predám o polovicu drahšie. Pri luxusnom tovare, kde sa ceny pohybujú v tisícoch, je to celkom slušný zárobok. Pri minimálnej časovej investícii dokážem mojim ziskom niekoľkonásobne presiahnuť mzdu priemerného Slováka. V roku 2016 som sa rozhodol že si založím vlastnú značku. Prišlo to akosi prirodzene, keďže chcem, aby som na tomto svete niečo zanechal. Značka Goldissimo reprezentuje luxusné pozlátené šperky, ktoré sú naozaj kvalitné ale aj štýlové. Myslím si, že mať vlastnú značku je už vyšší level podnikania. Vďaka svojej značke zarábam aj keď spím a som presvedčený, že veľa ľudí by prijalo takúto prácu, ktorá je mi v podstate aj zábavou. Môžem cestovať po svete a pracovať z hociktorej destinácie. Nie je to však nereálne, ako by si mnoho ľudí mohlo myslieť. V kurze Diamondbrand som zhrnul všetko čo treba vedieť a hlavne ako postupovať. Dôležité je postupne robiť malé kroky, pretože unáhlenosť a chamtivosť v tomto biznise nemá miesta. Nikto sa nestane milionárom ani za týždeň, ani za mesiac, ani za rok. Na všetko treba čas. Som však presvedčený, že peniaze si zaslúži každý, kto je ochotný na sebe pracovať a nehľadá dôvody, prečo sa to nedá.

Finančný kúpeľ

Vďaka svojej značke Goldissimo, online podnikaniu a predajom produktov na internete si dnes môžem ležať v krásnom finančnom kúpeli. Namiesto toho aby som plakal a lamentoval vo fabrike za 500 eur, ja si svoje plody práce užívam na maximum. Nemusím tak obracať jednu mincu 100 krát, ale iba raz. Umenie úspechu je v tom, že viete ako výhodne zainvestovať a viete odhadnúť aký biznis bude fungovať aj v budúcnosti. Tomuto hovorím sloboda a užívanie si života na plné obrátky, nie lamentovanie a depresia.

Stretnutie s Leošom Marešom

Predaj šperkov Goldissimo sme z online e-shopu rozšírili aj do jedného z top barberov. Nebola to ľahká cesta ale spoločnými silami sme sa k tomu dopracovali. Predpokladal som, že predaj mojich šperkov na vychytenom mieste v Prahe bude jednoducho bomba. Prvú spoluprácu sme nadviazali so známym holičom, Laky Royal Cutom, ktorý strihá aj rappera Rytmusa. Keďže k Lakymu sa chodia strihať rôzne celebrity, nie je ťažké s nimi nadviazať biznis kontakty. S Leošom a jeho deťmi sme sa stretli pri inštalovaní vitríny a naše šperky sa mu veľmi zapáčili.

Výlet do Afriky

Mojou veľkou záľubou je cestovanie po celom svete. Cítim sa tak slobodne a nespútane keď viem že kedykoľvek si môžem odbehnúť do zahraničia. bola krajina kontrastov. Na ulici ste stretli kde ste stretli buď milionára na Ferrari alebo chudáka v kočom a koňmi. V tak zaujímavej krajine som načerpal množstvo inšpirácie. Rád objavujem nové miesta a stretávam sa s miestnymi ľuďmi a obchodníkmi. Jedine tak zistím ako to v krajine naozaj funguje. Inšpiráciu načerpávam všade kde sa len pozriem. Vždy nájdem nové produkty, ktoré by mohli byť vhodné na zaradenie do môjho portfólia.

Predĺžený víkend na Malte

Môj predĺžený víkend na Malte bol veľmi spontánny. V utorok som si kúpil letenku a vo štvrtok som si užíval dni plné slnka na pláži. Mám rád keď si len tak môžem vybehnúť na výlet a nemusím riešiť či mi dá šéf voľno alebo nie. Som vďačný že som sám sebe pánom. Keďže celý ostrov nie je priveľký, videl som množstvo krásnych zákutí. Priezračné pláže, skvelé jedlo a história. Na večeru som chodil v podstate krížom cez celý ostrov, čo nebol vôbec problém, pretože tam bola skvelá reštaurácia a cesta autom mi zabrala len 30 minút.

Spolupráca so Zuzanou Plačkovou

Nie je nič lepšie ako skvelý priateľský vzťah s človekom, s ktorým spolupracujete. So Zuzanou sa poznám už niekoľko rokov a môžem povedať že spolupráca s ňou sa mi osvedčila. Zuzana je veľký profesionál a hlavne vie, čo na ľudí zaberá. Keďže v showbiznise sa pohybuje už nejaký ten mesiac, vie moje produkty posunúť aj ďalším celebritám. Najnovšie mi reklamuje moju značku šperkov Goldissimo a taktiež moju novú knihu. V dnešnej dobe sociálnych sieti je najlepšie zvoliť reklamu cez Instagram alebo Facebook. Verte či nie, máte tak zaručený úspech.

Fontána di Trevi

Čarovné miesto v Európe. Turisti z celého sveta sa schádzajú v Ríme aby si pozreli dych vyrážajúcu fontánu, ktorá patrí medzi tie najkrajšie na celom svete. Bolo trošku ťažké odfotiť sa bez húfov turistov okolo mňa, ale fotka sa nakoniec vydarila. Možno viete že vhodením mince do fontány cez plece si zaručíte, že do Ríma sa ešte určite vrátite. Ja som si svoju mincu hodil a nie len preto že sa tam jedného dňa vrátim. Každý večer sú peniaze vyzberané pracovníkmi mesta (za jeden deň sa nazbiera aj 3000 eur) a sú darovane charitám, ktoré ľuďom v núdzi umožnia nakúpiť si potraviny. Som rád že aj takto môžem pomôcť ľuďom.

Letná lyžovačka v Dubaji

Mám rád keď je môj život plný dobrodružstiev. V Dubaji som bol už zopár krát, buď som prestupoval na ceste do Ázie, alebo som si jednoducho zaletel na pár dní do tepla. Teoreticky to je jedna z krajín, ktorá je najbližšie k Slovensku, a v Decembri má tropické teploty. K mojej návšteve Dubaja nesmie chýbať snowboardovanie na umelom snehu v nákupnom centre Mall of the Emirates. Je to taká moja tradícia. Samozrejme, s takými Rakúskymi alebo Talianskymi Alpami sa to nedá porovnať, ale je to celkom zábava sledovať zahalených Arabov na svahu.

Kanárske ostrovy

Našiel som miesto, kde mám pokoj a kľud od všetkého a kde sa môžem sústrediť na svoju prácu. Počas leta si vždy chodím na dva týždne oddýchnuť a načerpať nové sily do nových projektov na Kanárske ostrovy. Vyčistím si hlavu a načerpám nové inšpirácie. Moja dovolenka nie je nikdy len on vylihovaní na pláži. Každý deň sedím za laptopom a pracujem. Mám povahu človeka ktorý vie, že bez práce naozaj nie sú žiadne koláče, a preto sa rozvíjam aj na dovolenkách. Neobťažuje ma to a ani si nekrátim čas pri mori, pretože viem že moja práca prináša peniaze.

Výlet do minulosti - Tiraspol

Mám rád kontrasty vo svete a obzvlášť tak diametrálne rozličné, že veľa ľudí si to nevie ani predstaviť. Moje výlety nie sú len o luxusných destináciách, drahých hoteloch alebo autách. Treba vidieť aj to ako ľudia žijú v biede. V Moldavsku, konkrétne v Tiraspole sa zastavil čas. Pripadalo mi to, ako keby si ľudia ešte neuvedomili že Sovietska Únia je minulosť a rok 2017 je o niečom úplne inom. No ľudia si tu nejako prežívajú a sú spokojný. Prechádzajú sa v parkoch, vozia sa na starých Ladach a posedávajú na chodníkoch v uliciach. Miesta kde bežne turisti nechodia majú jednoducho svoje čaro.

Dom Perignon a zaslúžené zisky

Niekto si pomyslí že aký nafúkanec! Vkuse dáva fotky na internet a vychvaľuje sa čo mu otecko dal. Viete, keby moje povolanie spočívalo len v tom že som syn, ktorému otecko všetko dá a nemusí nič robiť, nerobil by som kurzy, nepísal by som knihy a nerozbiehal by som projekty so svojou značkou. Každý rozumný človek, ktorý aspoň trošku porozmýšľa si to uvedomí a nebude ma obviňovať. Ja tvrdo pracujem, tak ako každý iný a potom si môžem svoje plody aj užívať. Peniaze sú na to, aby som si ich aj užíval a nie šporil na bankovom účte, kde aj tak strácajú každým dňom na hodnote.

Nočná zaslúžená únava

Nie každý deň je ružový, ako by sa podľa môjho obleku z vane plnej peňazí mohlo zdať. Aj ja musím riešiť problémy, či už so zamestnancami, so zákazníkmi, alebo s dodávateľmi. Aj ja si musím nájsť čas na rodinu, priateľku a zrelaxovať sa. Niekedy je ťažké to všetko skĺbiť dokopy, ale som vďačný že kvôli všetkým mojim biznis aktivitám som slobodný človek. Večer si dám pohárik šampanského, popracujem na svojej značke Goldissimo a môžem ísť pokojne spať. Snažím sa hľadať len pozitíva a s negatívami sa vyrovnávať so vztýčenou hlavou.

Island - najlepšia dovolenka

Nikdy som si nemyslel že táto krajina ma očarí natoľko, že sa tam ešte raz budem chcieť vrátiť a preskúmať toho oveľa viac. Dokedy som nebol na Islande, bol som milovníkom veľkomiest, kde sa stále niečo deje a kde je hlavne množstvo možností. Ale tá príroda ktorú Island ponúka ma jednoducho očarila. Kúpanie v prírodných termálnych prameňoch, úžasné vodopády, hory, nekonečné cesty, ale hlavne kľud. Ľudia sú tak povediac odrezaný od sveta, ale spokojný. Na takýchto miestach si človek uvedomí krásu tejto planéty a že si naozaj treba každý deň užívať naplno.

Chcete si užívať finančne nezávislý život ako Pán vďaka svojej značke?

Chceš žiť život milionára? Alebo naopak neúspešného fabrikanta? Ak chceš žiť krásny a finančne nezávislý život stiahni si tento E-book zadarmo!